Přečtěte si: Zpráva z konference Smart city v praxi V včetně prezentací a videozáznamu

Home | O smart city | Zajímavé projekty | Moderní technologie    
  O nás | Rozhovory-komentáře | Konference | Partneři | Kontakty

Pozvánka

Srdečně Vás zveme na odbornou konferenci

Efektivní elektromobilita v organizacích II

aneb

Jak účelně a hospodárně realizovat projekty osobních a užitkových elektromobilů

TERMÍN: úterý 3. října 2017 od 9 hodin

MÍSTO: GreenPoint, Praha 10, www.kc-greenpoint.cz

Akce již proběhla. Podrobnou zprávu spolu s prezentacemi ke stažení naleznete zde.

Podle publikovaných zpráv z Evropy a USA jsou ideální cílovou skupinou pro nákup elektromobilů organizace. U elektrických užitkových vozidel je, podle zkušeností z evropských demonstračních projektů, jejich provoz celkově vnímán velmi pozitivně, a to jak na straně zákazníků, tak provozovatelů. Dojezdová vzdálenost zpravidla nebývá v případě elektrických užitkových vozidel v městském provozu zásadním problémem. Tím je především vyšší pořizovací cena vozidla a v mnoha případech také váhavý přístup dodavatelů souvisejících technických a zejména finančních služeb. Jak potvrzují česká zastoupení světových automobilek, energetické a finanční společnosti i veřejné instituce, na organizace a správce jejich vozového parku jako zákazníky – ne tedy na jednotlivé nadšence a jejich sdružení – je primárně zaměřen také rozvoj elektromobility v ČR a jeho financování z veřejných nebo soukromých zdrojů.

Konference navazuje na přechozí úspěšný běh Efektivní elektromobilita v organizacích, kde se vyprofilovala jako první konference svého druhu v ČR, prezentující elektromobily jako dopravní prostředek pro organizace soukromého a veřejného sektoru, ne tedy a priori jako luxusní nebo zábavní předmět pro elektromobilní nadšence a jejich sdružení. Trend ve využívání osobních a užitkových elektromobilů jako firemních vozidel potvrdil i odborný seminář MMR ČR Čistá mobilita v chytrém městě, který naše konzultační firma realizovala v březnu 2017 jako vzdělávací projekt na klíč.

Obsah konference je cíleně zaměřen na organizace a správce jejich vozového parku. Účastníci konference se dozvědí důležité informace z následujících oblastí:

•  osobní a užitkové elektromobily jako projekt – přechod od produktového k projektovému přístupu při jejich pořizování a provozování,
•  optimální oblasti a způsoby využívání osobních a užitkových elektromobilů v organizacích,
•  obchodní modely a zdroje financování pro pořízení a provozování elektromobilů – veřejné dotace, bankovní a jiné finanční nástroje, jejich výhody a nevýhody,
•  aktuální novinky v oblasti elektromobilů, správy jejich parku a softwarové/informační podpory pro jejich využívání v organizacích.

Po ukončení přednáškové části konference bude program pokračovat předvedením osobních a užitkových elektromobilů a souvisejících technologií, které budou na konferenci prezentovány a které budou vystaveny venku před konferenčním centrem GreenPoint. 

Odborným garantem a zároveň moderátorem konference je Ing. Jakub Slavík, MBA, majitel pořádající firmy a odborník na problematiku elektromobility a inteligentních měst.

Na konferenci bude možno si zakoupit knihu autora Jakuba Slavíka „Smart city v praxi“, první knihu českého autora o konceptu smart city a jeho zavádění v každodenním životě. Více informací o knize „Smart city v praxi“ naleznete zde.

Pod záštitou:                                                                                                      Odborný garant:

                      

Hlavní partner:

                                                                 
                                                             

Partneři:

                                                                                                                          

                               

Mediální partneři:

                                   

Program konference*:

8:15 Prezence účastníků, pozvání na kávu

9:00 Zahájení konference

Ing. Jakub Slavík, MBA, odborný garant a moderátor konference

9:10
Ing. Ondřej Tomšej, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: „Podpora elektromobility pro podnikatelské subjekty (OP PIK)“

Mgr. Jaroslav Kepka, Ministerstvo životního prostředí ČR: Podpora elektromobility z pohledu MŽP

Mgr. Jan Bezděkovský, Ministerstvo dopravy ČR: Podpora rozvoje čisté mobility ze strany Ministerstva dopravy

Ing. Jakub Slavík, MBA, odborný garant konference: „Bezemisní městská logistika a evropský projekt FREVUE“

Ing. Pavlína Šiknerová, ČSOB Leasing: „Elektrokredit - Vaše příležitost k financování vozů s alternativním pohonem“

11:10 Přestávka s občerstvením

Ing. Tomáš Chmelík PhD., ČEZ„Výstavba veřejné dobíjecí infrastruktury v rámci Projektu /E/MOBILITA ČEZ“

Ing. Tomáš Chmelík PhD., ČEZ„Uplatnění Elektromobility ve flotilovém provozu – řešení na klíč od ČEZ“

Ing. Miroslav Kuželka, ABB„Nabíjecí infrastruktura v ČR pro osobní a městskou hromadnou dopravu“

Ing. Veronika Svobodová, Nissan: „EV Novinky Nissan“

Ing. Václav Zikmund, Toyota: Hybridní mýty a omyly

14:30 Předvedení vystavených elektromobilů

17:00 Ukončení konference

*změna programu vyhrazena

Před konferenčním centrem uvidíte a vyzkoušíte:

Osobní i užitkové vozy Nissanu:
užitkový vůz Nissan eNV200 (foto vpravo) a nový Nissan Leaf

                            

TOYOTA PRIUS PLUG-IN HYBRID (foto vpravo)
Toyota byla první společností, která světu představila technologii Plug-in Hybrid. V letošním roce uvedla model druhé generace, který v sobě kombinuje všechny výhody hybridního vozu a dlouhý dojezd na elektřinu. Ten nyní činí až 50 km, přičemž maximální rychlost jízdy se samotným elektromotorem může dosahovat až 135 km/h. Nový Prius Plug-in navíc přináší i několik vysoce pokrokových nových technologií, jako jsou systém ohřevu baterie, soustava pohonu s dvojicí elektromotorů, střecha s fotovoltaickým panelem nebo technologie adaptivních světlometů pro optimální výhled za všech jízdních podmínek. Více informací zde

                
              

Užitkový vůz společnosti Eurogreen Goupil G5 Lithium            
Goupil G5 Lithium (foto vpravo) je kompaktním užitkový vůz, který je určen pro víceúčelové aktivity, jako jsou např.: sběr odpadu, čištění ulic, parků, zahradní údržba apod. Elektrický pohon je ideálně uzpůsoben pro využití, při kterém pouze zastavíte a pokračujete v jízdě – tzv. STOP&GO. Model G5 je ergonomicky vytvořen pro služby zabývající se svozem nebo rozvozem: snadný přístup do kabiny řidiče, optimální výška sedadel, velká prosklená plocha kabiny (průhled dozadu, pohled na stezky pro pěší), prahová výška nákladní korby 81 cm. Model G5 poskytuje jedinečné užitečné zatížení až 1200 kg. Výrobce udává jeho maximální dojezd 200 km s využitím rekuperace. Zajistí tichý a bezpečný průjezd centrem města nebo v uzavřených místech (rezortech, průmyslových oblastech apod.). Více informací zde

Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem, který prosím pošlete do 29.9.2017 na info@proelektrotechniky.cz. Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci, kterou na konferenci zastupujete. Bez těchto údajů nebudete na konferenci zaregistrováni. Přístup na konferenci získáte po obdržení potvrzení registrace na Váš e-mail. Zadané kontaktní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a nebudou předány třetí straně. Vstupné na konferenci je pro zaregistrované účastníky zdarma.

Aktuální program ke stažení zde

 Přečtěte si také:

Moravskoslezský region se zajímá o koncept smart city

12.6.2017 O koncept chytrých měst a obcí je stále více zájem po celé ČR. Svědčí o tom i školení s názvem „Koncept smart city – smysl a praktické využití“, které 8. června 2017 realizovala konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu, jako projekt na klíč pro ostravskou Agenturu pro regionální rozvoj. Mezi dvaceti registrovanými účastníky z veřejného i soukromého sektoru v Moravskoslezském kraji nechyběl ani host ze Slovenska. Podívejme se na některé zajímavé poznatky z této akce.

Celý článek zde


Seminář Čistá mobilita v chytrém městě: česká města mají zájem o nová řešení

3.4.2017 V poslední březnový den 2017 se v Praze konal první ze série seminářů MMR ČR pro rok 2017 k problematice konceptu smart city a jeho implementace, tentokrát věnovaný městské mobilitě. Pod názvem „Čistá mobilita v chytrém městě“ jej jako vzdělávací projekt realizovala konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu. Mezi cca 30 registrovanými účastníky převažovali zástupci municipalit a městských služeb včetně dopravních podniků, nechyběl však ani představitel Úřadu vlády ČR nebo zástupci průmyslu. Podívejme se na některé zajímavé poznatky z této akce.

Celý článek zde


Konference Smart city v praxi II: chytré technologie se zabydlují, od „feudálních“ dotací ke spolupráci veřejného a soukromého sektoru

24.3.2017 Jako doprovodný program brněnského veletrhu AMPER 2017 proběhla 21. března 2017 odborná konference Smart city v praxi II, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu. Majitel firmy a její hlavní konzultant Jakub Slavík byl zároveň odborným garantem konference. Konference se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj a Sdružení dopravních podniků ČR. Konference byla, stejně jako její první běh před rokem, zaměřena především na ty, kteří se budou rozhodovat o volbě konkrétních řešení od konkrétního dodavatele pro definování a naplňování investičních projektů, jimiž je koncept smart city v daném městě realizován. Tomu odpovídala i struktura cca 190 účastníků konference. Většina z nich pocházela z municipalit a městských organizací, zastoupen byl i průmysl, rozvojové agentury a další zájemci o téma smart city z praktického pohledu. Celý článek zde

Smart city v praxi: vychází první kniha českého autora o konceptu smart city a jeho zavádění v každodenním životě

7.3.2017 Chytrým městem, obcí, či regionem, označovaným souhrnně pojmem „smart city“, rozumíme koncept strategického řízení, při němž jsou využívány moderní technologie z oblasti energetiky a služeb, mobility a informatiky pro ovlivňování kvality života ve městě, a následně k dosahování hospodářských a sociálních cílů. Nejde tedy o pouhé „digitální město“ nebo o nepromyšlené pořizování nákladných moderních technologií pro potřebu měst a regionů, jak je tento pojem někdy mylně interpretován.
Knižní publikace, které souhrnně popisují koncept smart city a jeho zavádění v každodenní praxi, bylo dosud možné získat pouze ze zahraničí. To se nyní mění. Vydavatelství Profi Press s.r.o. vydává v březnu 2017 knížku Smart city v praxi od Jakuba Slavíka, manažerského konzultanta a odborníka na problematiku smart city, který je zároveň provozovatelem našeho portálu.

Celý článek zde

Consulting Services: Naše odborné služby

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services je konzultační firma v oblasti inovativních technologií pro dopravu a smart city (včetně energetiky a vodíkových technologií), která rovněž provozuje informační portály www.smartcityvpraxi.cz a www.proelektrotechniky.cz a organizuje odborné akce. V rámci našich odborných služeb Vám nabízíme vypracování strategie smart city, spolupráci na vytváření strategických dokumentů, vytváření a realizace projektů pro smart city, další odborné konzultační služby (studie, průzkumy, analýzy), vytváření a realizace dalších projektů s inovativními technologiemi (automatická vozidla, vodíkové technologie, elektromobilita aj.), specializované vzdělávací akce „na klíč“, prezentační a autorské služby (prezentace na konferencích, portálech). Celý článek zde


Chytré technologie a chytrá města – revoluce nebo jen revoluční hesla?

12.8.2016 Označením „smart“, tedy chytrý či inteligentní, se dnes pyšní kdejaké zařízení. A vedle „smart“ technologií tu najednou máme také „smart“ města, která jsou s těmito technologiemi spojována. Že by tedy skutečně revoluce v technologiích, které se z ničeho nic z hloupých stávají chytrými a předávají svoji inteligenci nevědomým obyvatelům měst? Technologická revoluce se tu, myslím, nekoná. Ovšem ekonomická a manažerská revoluce při používání technologií? Možná ano. Co mne k téhle domněnce vede, ukážu na pár jednoduchých příkladech. Celý článek zde


Co to je a jak funguje inteligentní město – smart city

Pojmem smart city rozumíme koncept strategického řízení města, resp. obce nebo regionu (pro jednoduchost hovořme dále pouze o „smart city“ bez dalšího rozlišení), při němž jsou využívány moderní technologie pro ovlivňování kvality života ve městě. Přitom dochází k synergiím mezi různými aktivitami a veřejnými službami, díky nimž město funguje – především doprava, logistika, bezpečnost, energetika, správa budov, atd. V konceptu smart city je současně kladen důraz na „tvrdé“ i „měkké“ aspekty řízení života ve městě a na soulad „šedé“ a „zelené“ infrastruktury města. Celý článek zde


http://www.proelektrotechniky.cz/elektromobilita.phpCopyright © 2012 – 2020 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services